Działamy legalnie
Posiadamy wpis do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pod numerem RDWW-111.
Kontakt Baza wiedzy Aktualności Kursy kryptowalut Tokeny ANTS
Zaloguj się Załóż konto
Witaj
Tokeny ANTS
O nas Biuro prasowe Do pobrania Otwórz kantor z nami Kariera Kryptowaluty TV
Kantory stacjonarne Portfel inwestycyjny Bon kantorowy Kupno kryptowalut Sprzedaż kryptowalut
Kursy kryptowalut Aktualności Baza wiedzy Kontakt
Home / Tokeny WOŚP w postaci słynnego serduszka. Obejrzyj 26. odcinek „Krypto Wiadomości” wróć do listy

Tokeny WOŚP w postaci słynnego serduszka. Obejrzyj 26. odcinek „Krypto Wiadomości”

Na te pytania odpowiadamy w 26. odcinku „Krypto Wiadomości”. W zeszłym tygodniu tematem numer jeden na polskim rynku były tokeny WOŚP w postaci najbardziej rozpoznawalnego symbolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – serduszka.

Przyjrzyjmy się bliżej informacji dna temat kolekcji tokenów NFT, którą fundacja udostępniła z okazji 31. Finału WOŚP. Mówimy o tym w nowym odcinku na YouTube.

Tokeny WOŚP jako kolekcjonerskie Serduszka NFT

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w historii zbiórek grała z własną kolekcją NFT. Podczas 31. Finału WOŚP dostępnych było 10 tematycznych wzorów serduszek, które można było kupić za 31 zł. Jednocześnie bardziej wymagający kolekcjonerzy mogli nabyć tokeny WOŚP w ramach limitowanej serii 31 serduszek NFT. Ostatecznie każdy z tokenów został wylicytowany za kwotę od 1 300 zł do ponad 6 tys. zł.

Kwota ze sprzedaży tokenów w całości zasiliła konto 31. Finału WOŚP i wsparła tegoroczny cel, jakim był zakup sprzętu medycznego do walki z sepsą. W procesie tokenizacji, wsparcia technologicznego i przygotowania procesu sprzedaży Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była wspierana przez polski projekt InfluVerum.

Z technicznego punktu widzenia, tokeny WOŚP zostały oparte na platformę Mintiq.io, która wykorzystuje system mintowania minimalizujący koszty środowiskowe przy dystrybucji tokenów. Tokeny WOŚP powstały z wykorzystaniem protokołu Ethereum w standardzie ERC-1155.