Działamy legalnie
Posiadamy wpis do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pod numerem RDWW-111.
Kontakt Baza wiedzy Aktualności Kursy kryptowalut Tokeny ANTS
Zaloguj się Załóż konto
Witaj
Tokeny ANTS
O nas Biuro prasowe Do pobrania Otwórz kantor z nami Kariera Kryptowaluty TV
Kantory stacjonarne Portfel inwestycyjny Bon kantorowy Kupno kryptowalut Sprzedaż kryptowalut
Kursy kryptowalut Aktualności Baza wiedzy Kontakt
Home / Stablecoin Omega PLN (oPLN) już w naszym kantorze wróć do listy

Stablecoin Omega PLN (oPLN) już w naszym kantorze

Wyobraź sobie, że posiadasz kryptowalutę – np. Bitcoina – i decydujesz się na jej sprzedaż za złotówki. Zakładając, że nie chcesz płacić podatku od zysków, szukasz sposobów na ominięcie tego obowiązku. I tu wkracza Omega złotówka, czyli stablecoin od Kanga Exchange, który od dziś znajdziesz w naszym kantorze.

Tak jest, wprowadzamy do oferty nową kryptowalutę – Omega złotówkę (oPLN). Jest to tzw. stablecoin, który został wyemitowany przez giełdę Kanga Exchange w maju 2019 roku i utrzymuje wartość 1:1 w stosunku do polskiego złotego. Wartość pozostałych stablecoinów Kangi, np. oEUR czy oUSD jest analogicznie zbliżona w proporcji jeden do jednego wobec euro i dolara. Ideą stablecoinów jest wyeliminowanie konieczności używania tradycyjnej złotówki, która będzie obsługiwana za pomocą oPLN w wartości jej odpowiadającej.

Jak to działa?

Wpłacając złotówki poprzez nasz kantor kupujesz oPLN, a gdy zdecydujesz się wypłacić te tokeny, w zamian otrzymujesz polskie złote. Pokryciem wartości oPLN jest właśnie zdeponowana w banku odpowiadająca im kwota w złotówkach.

Gdzie można używać stablecoinów i w jaki sposób?

W kantorze Kryptowaluty.pl, na giełdzie Kanga Exchange oraz w sieci kantorów partnerskich można używać oPLN do zakupu innych kryptowalut, jak np. Bitcoina, Ethereum itd.

Gdzie mogę kupić lub sprzedać tokeny oPLN i jak to zrobić?

Bezpośrednio na Kryptowaluty.pl za pomocą wybranych metod płatności lub za gotówkę w sieci kantorów stacjonarnych. Można też wykonać transakcję w kantorze partnerskim.

Dodatkowe korzyści

Przy obrocie stablecoinami nie występuje obowiązek zapłaty podatku, który wynosi zazwyczaj 19 proc. od zysków kapitałowych lub dochodów rocznych. Daninę tę należy zapłacić dopiero przy zamianie oPLN na złotówkę tradycyjną lub inną walutę fiducjarną.