Działamy legalnie
Posiadamy wpis do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pod numerem RDWW-111.
Kontakt Baza wiedzy Aktualności Kursy kryptowalut Tokeny ANTS
Zaloguj się Załóż konto
Witaj
Tokeny ANTS
O nas Biuro prasowe Do pobrania Otwórz kantor z nami Kariera Kryptowaluty TV
Kantory stacjonarne Portfel inwestycyjny Bon kantorowy Kupno kryptowalut Sprzedaż kryptowalut
Kursy kryptowalut Aktualności Baza wiedzy Kontakt
Home / Portfel inwestycyjny

Portfel inwestycyjny

„W krótkim okresie rynek jest jak jednoręki bandyta, ale w dłuższej perspektywie działa jak waga” – mówił Benjamin Graham, legenda Wall Street i autor vademecum dla inwestorów pt. “Inteligentny inwestor”. Co miał na myśli? Podstawowe różnice między spekulacją a inwestowaniem.

Pierwsze podejście polega na szukaniu okazji do taniego zakupu i drogiej sprzedaży danego aktywa w bardzo krótkich odstępach czasowych (nawet kilkunastu sekund). Z kolei drugie podejście zakłada, że chcemy pomnażać kapitał na przyszłość, inwestując regularnie i spodziewając się wzrostu realnej wartości posiadanych aktywów.

W kantorze Kryptowaluty.pl zdecydowawnie stawiamy na inwestowanie długoterminowe. Aby ułatwić Ci realizację dalekosiężnych planów, wprowadziliśmy usługę cyklicznego inwestowania w kryptowaluty! Opiera się ona na tzw. strategii DCA (ang. Dollar Cost Averaging), czyli budowaniu portfela, który będzie odporny na chwilowe wahania kursów walut cyfrowych.

Czym jest strategia DCA?

To nic innego, jak uśrednianie cen zakupu aktywa poprzez regularne wpłacanie do portfela małych kwot i przeznaczanie ich na zakup kryptowalut. Inwestycję rozkładasz na wiele mniejszych zakupów, dzięki czemu przestaniesz się martwić “złapaniem” idealnego momentu na zakup Bitcoina lub innej kryptowaluty. Strategia DCA pozwala więc zminimalizować ryzyko wystąpienia sytuacji, w której kupujesz aktywa zbyt drogo.

Jak działa automatyczny portfel inwestycyjny?

Do portfela inwestycyjnego w kantorze kryptowaluty.pl należy podpiąć kartę płatniczą i zautoryzować ją w naszym systemie. Następnie wystarczy ustawić kwotę, którą chcesz przeznaczyć na regularny zakup kryptowalut oraz wskazać, które waluty mają być kupowane automatycznie. Zapytamy Cię również o częstotliwość, z jaką system będzie pobierał ustaloną kwotę. Po zatwierdzeniu parametrów każdy kolejny zakup kryptowalut będzie odnawiać się automatycznie na zasadzie cyklicznej subskrypcji.

Jak zrealizuję zyski z cyklicznych inwestycji?

Jeżeli w długim horyzoncie czasowym cyklicznie inwestujesz w kryptowaluty, to podczas najbliższej hossy na tym rynku będziesz mieć okazję do wyjścia z inwestycji i zrealizowania zysków. Hossy na kryptowalutach charakteryzują się potężnymi zwyżkami w krótkim czasie. Dlatego jeśli w poprzednich miesiącach, kwartałach bądź latach regularnie wpłacałeś do portfela kryptowalutowego nawet małe kwoty, podczas hossy przekonasz się o skuteczności obranej strategii i będziesz mógł wypłacić zyski.