Działamy legalnie
Posiadamy wpis do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pod numerem RDWW-111.
Kontakt Bon kantorowy Baza wiedzy Aktualności Kursy kryptowalut Tokeny Krypton (ANTS)
Zaloguj się Załóż konto
Witaj
Tokeny Krypton (ANTS)
O nas Biuro prasowe Do pobrania Otwórz kantor z nami Kariera Kryptowaluty TV
Kantory stacjonarne Portfel inwestycyjny Bon kantorowy Kupno kryptowalut Sprzedaż kryptowalut
Kursy kryptowalut Aktualności Baza wiedzy Bon kantorowy Kontakt
Home / Jak kupić Bitcoin? wróć do listy

Jak kupić Bitcoin?

Najwygodniejszą i najbardziej bezpieczną metodą zakupu Bitcoina jest skorzystanie z naszej platformy Kryptowaluty.pl. Wystarczy wykonać kilka kroków opisanych poniżej.

Czego potrzebuję do zakupu Bitcoina?

  1. Konta na platformie;
  2. Dostępnych środków w portfelu kantorowym lub na Twoim koncie bankowym.

Jak przeprowadzić transakcję krok po kroku?

  1. Wybierz BTC z rozwijanego panelu “Chcę kupić”;
  2. W polu “Zapłacę” wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup kryptowaluty. Automat wyświetli ilość wymienianych Bitcoinów;
  3. Kliknij przycisk “Kup BTC”;
  4. Wybierz interesującą Cię formę płatności w panelu dostępnych opcji;
  5. Jeśli wcześniej wpłaciłeś środki na swoje konto, możesz skorzystać z wbudowanego portfela w kantorze Kryptowaluty.pl lub wybrać opcję “Dodaj środki”, aby doładować portfel;
  6. Drugą opcją jest zakup kryptowalut za pomocą karty płatniczej. Wystarczy, że wybierzesz opcję “Dodaj kartę”, a zostanie ona przypisana do Twojego konta;
  7. Po wybraniu metody płatności potwierdź transakcję, klikając przycisk “Kup teraz”;
  8. Potwierdzenie transakcji.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo inwestowania w Bitcoina zależy od dwóch kwestii: zabezpieczenia systemu oraz platform wymiany, z których korzystasz. Do tych dwóch elementów dochodzi jeszcze bezpieczeństwo samej inwestycji z finansowego punktu widzenia.

Czy zatem inwestowanie w Bitcoin jest bezpieczne?

Terminologia związana z handlem Bitcoinami

Jeśli chcesz zacząć handlować Bitcoinem, musisz zapoznać się ze słownictwem wykorzystywanym w branży. Oto kilka najważniejszych terminów:

Inwestowanie w Bitcoin – krótko- czy długoterminowe?

W zależności od założonych celów i pożądanej metody działania, można inwestować lub handlować Bitcoinami na różne sposoby. Handel, albo nazywany w świecie krypto trading to wymiana Bitcoinów w celu osiągnięcia zysków w oparciu o zmiany cen. Można to zrobić za pośrednictwem platform wymiany walut, giełd i platform handlu kontraktami CFD.

Do zalet handlu krótkoterminowego należy możliwość wykorzystania momentów zmienności do osiągnięcia korzyści oraz możliwość handlu przy użyciu niewielkich kwot. Minusy to duże ryzyko wynikające ze spadków cen, koszty prowizji za każdą transakcję oraz konieczność czasem długotrwałej weryfikacji konta lub wypłaty.

Innym rodzajem podejścia jest strategia długoterminowa. Polega ona na kupowaniu Bitcoinów i przechowywaniu ich z nadzieją, że z czasem ich wartość wzrośnie. Na przykład, inwestowanie w Bitcoiny dzisiaj, a następnie odsprzedanie ich lub handel nimi za kilka lat. Albo, biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju tego rynku, nawet w ciągu jednego roku.

Do zalet inwestycji długoterminowej można zaliczyć dywersyfikację portfela inwestycyjnego, możliwość wykorzystania części posiadanych Bitcoinów, możliwość ich sprzedaży w dowolnym momencie bez ograniczeń. Kantor Kryptowaluty.pl daje możliwość stałego powiększania swojego portfela inwestycji w kryptowaluty poprzez utworzenie stałego zlecenia – subskrypcji.

Taka strategia nazywa się DCA (ang. Dollar Cost Averaging), czyli uśrednianie ceny zakupu. Z perspektywy historycznej można stwierdzić, że ten, kto zastosował tę metodę w dłuższym horyzoncie czasowym, pomnożył wartość swojego portfela. Oczywiście warto też określić konkretny punkt wyjścia z inwestycji i realizacji zysków, ale całą resztę można powierzyć naszej platformie, która automatycznie będzie budowała portfolio.