Działamy legalnie
Posiadamy wpis do Rejestru Działalności w Zakresie Walut Wirtualnych prowadzonego przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, pod numerem RDWW-111.
Kontakt Baza wiedzy Aktualności Kursy kryptowalut Tokeny ANTS
Zaloguj się Załóż konto
Witaj
Tokeny ANTS
O nas Biuro prasowe Do pobrania Otwórz kantor z nami Kariera Kryptowaluty TV
Kantory stacjonarne Portfel inwestycyjny Bon kantorowy Kupno kryptowalut Sprzedaż kryptowalut
Kursy kryptowalut Aktualności Baza wiedzy Kontakt
Home / Gdzie kupić Bitcoin? wróć do listy

Gdzie kupić Bitcoin?

Jeżeli zastanawiasz się jak i gdzie kupić Bitcoina (BTC) lub inną kryptowalutę - dobrze trafiłeś. Nasz kantor w szybki, tani i bezpieczny sposób pozwoli Ci dokonać zakupu "króla" kryptowalut bez wychodzienia z domu. Zanim przejdziemy do odpowiedzi na Twoje pytanie, czy trzeba kupować całego Bitcoina, czy można kupić jego część - warto zaznaczyć, że Bitcoin jest podzielny do 8 miejsc po przecinku. Oznacza to, że nie ma problemu z kupieniem tylko części Bitcoina. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby nabyć ułamek BTC za np. 100 zł. Istnieją rozmaite rozwiązania zakupu kryptowalut, które różnią się między sobą: 

Postawiliśmy sobie za cel aby wszystkie powyższe punkty w zoptymalizowanej formie były domeną naszego kantoru. Jeśli chcesz dokonać wpłaty w PLN, a następnie wymienić ją na BTC, nasza firma może Ci w tym pomóc. Nasz kantor nie wymaga potwierdzenia transakcji na wieloetapowym poziomie biurokracji. Dzięki intuicyjnej obsłudze naszego systemu transakcyjnego oszczędzisz cenny czas, który możesz przeznaczyć na inne ważne sprawy. Proces kupna kryptowalut w naszym kantorze jest tak samo prosty jak dokonywanie zakupów w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych. Jak zatem kupić bitcoina przy użyciu platformy kryptowaluty.pl? O tym piszemy poniżej! 

>> Zarejestruj się już dziś: Zakładam bazpłatne konto. <<

Najłatwiejszy sposób zakupu Bitcoina

Jednym z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów zakupu BTC jest skorzystanie z naszego kantoru online. Platforma kryptowaluty.pl jest doskonałym miejscem do zakupu i sprzedaży walut wirtualnych. Jesteśmy polskim podmiotem, podlegającym krajowym i unijnym regulacjom. Zapewniamy łatwy i bezproblemowy zakup Bitcoinów każdemu użytkownikowi. Dzięki technologii blockchain, transakcje odbywają się w sposób bezpieczny, tani i niezawodny. Jeżeli potrzebujesz szybko kupić Bitcoina, u nas Twoja waluta PLN zostanie wymieniona online na kryptowalutę w krótkim czasie, a Ty będziesz mógł natychmiastowo cieszyć się z dokonanej transakcji. 

Jak kupić Bitcoina za złótówki (PLN) - poradnik krok po kroku

Jeśli chcesz kupić bitcoina za pośrednictwem naszej strony, wykonaj kilka prostych kroków. 

Prawda, że to proste? Jak w sklepie internetowym. W kilku krokach możesz stać się szczęśliwym posiadaczem Bitcona.

Pamiętaj, że możesz korzystać z wbudowanego portfela lub dodać środki za pomocą karty płatniczej. Cała transakcja jest dokonywana niemal natychmiastowo.

Co zrobić po zakupie Bitcoina?

Po zaksięgowaniu środków oraz po dokonaniu zakupu kryptowalut zaleca się ich przelanie na własny portfel kryptowalutowy. Do tego celu można wykorzystać portfel sprzętowy, czyli fizyczne urządzenie, lub programowy - aplikację na komputerze lub smartfonie. To pozwoli zachować kontrolę nad swoimi coinami. Ponadto kluczową zasadą jest bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych czyli haseł do portfeli, w bezpiecznych miejscach.

Wartość i cena Bitcoina. Ile kosztuje BTC?

Wraz z upływem czasu Bitcoin zyskał szybko na popularności wśród inwestorów, co doprowadziło do wzrostu jego wartości. Aby zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo wzrosła cena Bitcoina w ciągu kilku lat, wystarczy przypomnieć, że w 2009 roku jego kurs był bliski zera. W tamtych czasach transakcje na kilku giełdach obejmowały kilkaset BTC, które były warte kilka dolarów. W kolejnych latach cena Bitcoina regularnie rosła, osiągając kolejne rekordowe poziomy i poddając się znacznym wahaniom. W okresach największej popularności, kurs potrafił wzrosnąć o setki a nawet tysiące procent, osiągając cenę kilkudziesięciu tysięcy USD za sztukę i tym samym przyciągając coraz większą liczbę zainteresowanych. Zazwyczaj po intensywnym wzroście, następowała faza realizacji zysków i spadku ceny - czyli korekta, po czym następowało ponowne odbicie oraz hossa prowadząca do osiągania kolejnych szczytów czyli ATH (All Time High). Należy pamiętać, że długoterminowy trend cenowy wciąż jest rosnący - w przeciwieństwie do walut fiducjarnych jak np. PLN, USD czy EUR.

Zastanawiasz się jaka była najwyższa cena Bitcoina w historii? Najwyższy szczyt czyli ATH został osiągnęty w listopadzie 2021 roku - cena za jednego Bitcoina przekroczyła 68 tys. USD. Ile dziś kosztuje Bitcoin? Aktualny kurs sprawdzisz w zakadce: kursy kryptowalut.

Kryptowaluta BTC - dlaczego warto kupić Bitcoina?

Coraz więcej międzynarodowych organizacji zaczęło akceptować Bitcoiny jako formę płatności. W BTC inwestują również duże instytucje, fundusze i celebryci. Oczywiście, pomimo braku zależności od czynników kształtujących ceny walut tradycyjnych, wartość Bitcoina może spadać z powodu innych uwarunkowań rynkowych. Kluczowym ryzykiem jest chęć uregulowania rynku przez rządy poszczególnych państw, które obawiają się utraty kontroli nad walutą wirtualną i sposobem jej wykorzystywania przez społeczeństwo. Pamiętajmy jednak, że idea Satoshiego Nakamoto polegała na rozpowszechnieniu i adopcji, niezależnej od instytucji centralnych, zdecentralizowanej waluty cyfrowej. Innym ograniczeniem rozwoju Bitcoina jest nadmierne zużycie energii przez algorytm, który do utrzymywania blockchaina i realizacji transakcji wymaga gigantycznej mocy obliczeniowej. Technologia ta nadal wymaga udoskonalania, ale na rynku pojawiają się już różne sposoby na spożytkowanie energii cieplnej wytworzonej podczas „kopania” lub wdrożenie nowych metod tworzenia jednostek BTC, oprócz algorytmu proof-of-work. Wyzwania te stanowią jednocześnie szansę dla innych kryptowalut, które chciałyby zdetronizować Bitcoina. Choć na rynku istnieje kilkanaście tysięcy alternatyw dla "ojca" kryptowalut czyli altcoinów, to jednak żadna z nich nie przebiła historycznego maksimum kapitalizacji rynku BTC i nie zapowiada się aby szybko nastąpiło przejęcie miejsca nr 1, które niezmiennie zajmuje Bitcoin.

Bitcoina warto kupić z uwagi na:

Jakie są zalety naszego kantoru kryptowalutowego? 

Jeżeli chcesz kupić Bitcoina, warto skorzystać z naszego kantoru z kilku powodów: 

>> Zarejestruj się już dziś: Zakładam bazpłatne konto. <<

Podsumowanie 

Chociaż wiele osób zastanawia się kim był Satoshi Nakamoto, czyli autor Bitcoina, anonimowy pionier stojący za zdecentralizowanym systemem płatności i anonimowości transakcji, to nie ulega wątpliwości, że sprawił on, iż dzisiaj wirtualną walutę BTC zna niemal każdy. Chociaż technologia blockchain stale się rozwija i doprowadza do urozmaicenia rynku finansowego zarówno dzięki proof-of-work, jak i proof-of-stake, to nadal wiele osób nie korzysta jeszcze z kryptowalut. Nasz kantor stale się rozwija i daje możliwość kupowania wielu kryptowalut, takich jak Litecoin, Ripple, Ethereum, czy Bitcoin. Warto także pamiętać aby zadbać o bezpieczeństwo swojego kapitału, poprzez bezpieczne przechowywanie haseł do portfela kryptowalutowego, na którym trzymamy środki. Jeżeli chcesz czerpać korzyści z posiadania Bitcoina lub innych kryptowalut, skorzystaj z naszego kantoru i zarejestruj się na naszej kryptowaluty.pl już dzisiaj!